Turun klassILLIsen lukion improillat pääsivät vauhtiin taas ILLI-luokassa!
Täysi tupa ILLI-luokassa pääsi nauttimaan Impro 2-kurssilaisten hulvattomista improilloista. Iltoja järjestettiin kaikkiaan kolme:
10.1.2019 klo 18.00
14.1.2019 klo 18.00
16.1.2019 klo 18.00
Esitykset kestivät n. 45 min ja jokaisessa esityksessä lavalla nähtiin eri kattaus taitavia opiskelijoita, joten paikalle tulleet pääsivät viihtymään kaikissa kolmessa esityksessä! Tilojen vuoksi paikkoja esityksiin oli rajoitetusti, jonka vuoksi läheskään kaikki halukkaat eivät päässeet katsomaan haluamaansa esitystä. Improillan tuotto käytetään kokonaisuudessaan illiopiskelijoiden hyväksi.
Turun klassillisen lukion tehtävä
Tehtävänämme on kouluttaa monipuolisesti sivistyneitä ylioppilaita, jotka saavat hyvät valmiudet jatko-opintoihin ja tulevaisuuteen. Erityislukiona painotamme kulttuurin tuntemusta sekä tieteen ja taiteen avulla kasvamista, jotka ovat oppimisen kohteita ja elämänhallinnan välineitä. Turun klassillisessa lukiossa tavoitteenamme on vahvistaa opiskelijan itsetuntoa ja laaja-alaista osaamista. Opiskelija, jolla on hyvä itsetunto, arvostaa itseään ja muita sekä voi hyvin.Sisäiset linkit
Ulkoiset linkit
Etsi sivustolta
lokakuu 2026 ma ti ke to pe la su 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Uutiset- Kuparivuoren tunneli suljetaan huoltotöiden ajaksi
- Hannu Miettunen: Ministeri Partanen, älkää puuttuko Amirkhanin oikeudenkäyntiin
- Hoitajat ovat luvatta kuvanneet haavoittuvia asiakkaita: "Nöyryyttäviä ja kiusaavia piirteitä"
- Simo Frangèn: Suomi–Venäjä-maaottelu
- Kaarinan yt-neuvottelut iskivät karusti kasvatukseen ja koulutukseen
- Minna Suomisen surmasta tuomittu nainen: "Olen yrittänyt sen unohtaa"
- Markku Haapio: ”Hyvä pastori, lohtapa nyt” vai sittenkin jotain muuta
- Vakavan kouluväkivallan uhrien kärsimykseen on puututtava
- Nuorten kouluaamuja pitäisi myöhentää
- Ilari Aalto vastaa Turkuun säilötystä kansallisaarteesta
Meta