Viikko 4 Läppäripöydät, posterit ja menestystä Neljän tieteen kisoissa

Menneellä viikolla koulussamme palkittiin Neljän tieteen kisojen kemiakilpailussa  menestyneet koulumme opiskelijat Onni Lehtinen, Samuli Mäkelä, Ville Talso sekä kuvasta puuttuva Kaisa Seppälä. Onnea näille sankareille!

Lisäksi Neljän tieteen kisojen Datatähti-kilpailussa menestyivät koulumme opiskelijat Andrei Belogurov sekä Samuli Mäkelä. Heidät kutsuttiin 21.1. pidettyyn loppukilpailuun. Myös tässä kilpailussa nuoret miehet saivat kokemusta, mainetta ja kunniaa!

 

 

 

 

 

 

Toisen kerroksen käytävällä on laatikollinen läppäripöytiä hyppytuntiopiskelua varten. Ottakaa rohkeasti käyttöön. Tässä mallimme näyttää, miten niitä käytetään.

4. kerroksen luokissa 401, 405 ja 406 sekä portaikon ylätasanteella on esitteillä KE5-kurssilaisten tekemiä postereita kiertotaloudesta ja kierrätyksestä. Käy tutustumassa ja äänestä paras viimeistään 7.2. Äänestämään pääset oheisesta linkistä. Vastaamista varten pitää olla kirjautuneena koulun Google-tilille. https://forms.gle/6XDR6ECdpM6TkHJQ7

Viikon tapahtumat:

Maanantai 23.1.

  • Posteriäänestys on auki 23.1.-7.2.

Tiistai 24.1.

  • Äidinkielen treenit klo 14.45-16 pidetään luokassa 201.

Keskiviikko 25.1.

Torstai 26.1.

Perjantai 27.1.

  • Matikkapaja klo 13.15-14.30 pidetään luokassa 205A

Tulevaa ohjelmaa:

  • to 9.2.2023 penkkarit
   • ajelut klo 13-14
   • ajoreitti:

 

Tsemppiä 3. jakson viimeisen kokonaisen viikon loppurutistukseen!