Yhteystiedot

Vasaramäen yhtenäiskoulu

Rehtori ja kanslia

Rehtori Sari Grönroos (luokat 7. – 9.) p. 050 432 3636
Apulaisrehtori Miina Orell (luokat 1. – 6.) p. 040 528 5215
Koulusihteeri Jenni Nurmela p. 040 183 0679

Lehmuksen vastuuopettaja (luokat 1. – 6.) Heidi Saukkola p. 040 763 4365
Syreenin vastuuopettaja (luokat 7. – 9.) Outi Vanhanen p. 040 484 2416

Kouluterveydenhoitaja Jenni Kalasniemi p. 040 861 7854
Koulupsykologi Anna Piponius p. 040 135 3706
Koulukuraattori Essi Aaltonen p. 044 907 4668
Oppilaanohjaaja Kristiina Hellén  p.040 630 8412
Marttojen aamu- ja iltapäiväkerho p. 040 834 0958

Vasaramäen koulu Lehmustien yksikkö, luokat 1. – 6.
Apulaisrehtori Miina Orell
Lehmustie 7b
20720 Turku

Vasaramäen koulu Syreenikujan yksikkö, luokat 7. – 9. ja VALMO-luokka
Rehtori Sari Grönroos
Syreenikuja 1
20720 Turku

 

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@turku.fi.
Poikkeukset: janne.m.kauppinen@turku.fi

Opettajat lv. 2020-21

Aalto Mirja, 9.A, ruotsi, saksa ja englanti,
040 484 2517

Al Take Zahraa, Islamin uskonto (7.-9.lk),

Arola Marja, 8.A, englanti ja ruotsi,
040 485 8902

Arola Mirella  valmistava opetus (Valmo),
040 183 7443

Auremaa Tuomas, virkavapaalla

Badawieh Mohammad, arabia,
040 738 6523

Berisha Bujar, albania,
040 545 1337

Bläuer Harri, käsityö,
0500 781 236

Ekman Tuija, erityisopetus (1.-6.lk),
040 572 7064

Fälden Hannu, 5.A, liikunta,
040 763 8915

Grönroos Sari, rehtori,
050 432 3636

Habib Nusrat, islamin uskonto (etäopetus 1.-6lk),
040 689 4425

Hankala Taneli, biologia ja maantieto,
050 433 5702

Hellén Kristiina, oppilaanohjaus,
040 630 8412

Hiltunen Juha, erityisopetus,
040 183 7685

Hjort Emma, 7.E, kotitalous,
044 907 4672

Huhta Jaakko, resurssiopettaja, (7-9lk)

Jansson Katri, kotitalous, terveystieto,
0400 576 589

Juuti Atte, TSUA valmennus, salibandy

Järnstedt Terhi, 3.B, luokanopettaja,
040 7633 466

Kauppinen Janne, 7.D, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 484 1998

Keith Chris, englanti,
045 134 4437

Khoshnau Suzan, kurdi ja arabia

Koskelainen Assi, 6.B, luokanopettaja, liikunta,
040 185 6843

Kosonen Petri , erityisopetus, musiikki
040 764 5087

Laakkonen Lauri, 4.B, luokanopettaja, käsityö,
040 764 7019

Lakanmaa Tommi, 8.B, liikunta, terveystieto,
040 486 4228

Lehtilä Tiina, ruotsi ja saksa,
040 484 0677

Lisko Ella, 8.C, englanti ja ruotsi,
040 764 7386

Majaniemi Leena, 2.A, luokanopettaja,
040 762 1769

Meriläinen Aino-Kaija, suomen kieli, kirjallisuus ja S2,
040 835 1580 ja 044 907 4416

Mylly Mari, käsityö, terveystieto,
040 484 2057

Nirhamo Katri , 1.A, luokanopettaja,
040 486 0978

Nkegbe Abla, katolinen uskonto (etäopetus 1.-6.lk ja lähiopetus 7.-9.lk)

Nyrhinen Tiina, 9.C, uskonto ja elämänkatsomustieto,
050 411 4450

Orell Miina, apulaisrehtori,
040 528 5215

Pakkala Patrik , TSUA valmennus, urheiluyläkoulujen kehittäjä

Pesonen Susanna, 2.B, luokanopettaja, tvt,
040 641 6241

Pyy Päivi, 7.C, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 485 8413

Raitio Anni, 5.C, luokanopettaja,
040 762 3548

Rannikko Paula, ortodoksinen uskonto,
050 596 0514

Rantalainen Sanni, 9.B, historia ja yhteiskuntaoppi,
040 198 3880

Rauha Marko, 6.A, luokanopettaja, liikunta,
040 173 9053

Rissanen Hanna, 4.A, luokanopettaja, kuvataide,
040 762 3203

Räsänen Anna, 2.C, luokanopettaja,
040 199 5906

Sahlberg Pertti, KER, TSUA liikunta, perusasteen koordinaattori

Saukkola Heidi, 1.B, luokanopettaja, kuvataide,
040 763 4365

Sorjanen Jere, 7.B, historia ja yhteiskuntaoppi,
040 761 3697

Stenvall Annina, 5.B, suomen kieli ja kirjallisuus,
040 763 9463

Talja Jukka, 4.C, luokanopettaja, liikunta,
040 763 9128

Träskelin Katariina, 3.A, luokanopettaja,
040 482 2107

Tuomarila Minna, matematiikka, fysiikka, kemia ja tvt,
040 484 2469

Vanhanen Kristiina,7.A, liikunta ja terveystieto,
040 187 4887

Vanhanen Outi, 8.D, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 484 2416

Virtanen Anu, 9.D, suomen kieli ja kirjallisuus,
040 484 2514

Zenger Anita, ranska ja englanti,
040 149 1550

Henkilökunta lv.2020-21

Aaltonen Essi, koulukuraattori,
044 907 4668

Gnap Mila, koulunkäynninohjaaja (valmo)

Hakala Elias, koulunkäynninohjaaja (7-9lk),
040 626 3959

Högerman Anni, koulunkäynninohjaaja (1-6lk),
040 624 1656

Kaski Tarja, Syreenin (7-9lk) keittiövastaava

Keinänen Aki, koulunkäynninohjaaja, (virkavapaalla lv 2020-2021)

Laine Hanne, terveydenhoitaja, vastaanotto alakoulun terveydenhoitajan tiloissa (alakoulu: ti, ke, pe yläkoulu: ma, to)
040 861 7854

Levander Antti, kiinteistönhoitaja,
050 310 1632

Mäenpää Suvi , koulunkäynninohjaaja (1-6lk),
040 484 2092

Nurmela Jenni, koulusihteeri,
040 183 0679

Paavilainen Katja, koulunkäynninohjaaja (1-6lk),
040 762 7612

Piponius Anna, koulupsykologi,
040 135 3706

Valto-Aartia Eija, Lehmuksen (1-6lk) keittiövastaava,
eija.valto-aartia@arkea.fi, 040 483 8065