Opettajat

Opettajat lv. 2021-22

Aalto Mirja, ruotsi, saksa ja englanti,
040 484 2517

Aho Annatuulia, espanja

040 3562171

Arola Marja, 9A, englanti ja ruotsi,
040 485 8902

Arola Mirella  valmistava opetus (VALMO),
040 183 7443

Berisha Bujar, albania,
040 545 1337

Brander Katariina, 7A, suomen kieli ja kirjallisuus,
040 7633 466

Ekman Tuija, erityisopetus (1.-6.lk),
040 572 7064

Fälden Hannu, 6A, liikunta,
040 763 8915

Grönroos Sari, rehtori,
050 432 3636

Habib Nusrat, islamin uskonto (etäopetus 1.-6.lk),
040 689 4425

Hankala Taneli, 7B, biologia ja maantieto,
050 433 5702

Happonen Sami, 5B, luokanopettaja ja käsityö,
040 624 1656

Hellén Kristiina, oppilaanohjaus,
040 630 8412

Hiltunen Juha, erityisopetus,
040 183 7685

Hjort Emma, 8E, kotitalous,
044 907 4672

Huhta Jaakko, resurssiopettaja, (7-9lk)

Jansson Katri, 7D, kotitalous, terveystieto,
0400 576 589

Juuti Atte, TSUA valmennus, salibandy

Kauppinen Janne, 8D, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 484 1998

Kettunen Linda, fysioterapeutti 7.-9.lk  (TSUA)

Koskelainen Assi, 1A, luokanopettaja, liikunta,
040 185 6843

Kosonen Petri , erityisopetus, musiikki
040 764 5087

Laakkonen Lauri, käsityö,
040 595 4193

Lahti Noora, 1B, luokanopettaja, erityisopetus,
040 571 7138

Lakanmaa Tommi, 9B, liikunta, terveystieto,
040 486 4228

Lehtilä Tiina, ruotsi ja saksa,
040 484 0677 (virkavapaalla 1.8.2021-27.1.2022)

Linhala Satu, ruotsi,
040 484 0677

Lisko Ella, 9C, englanti ja ruotsi,
040 764 7386

Lundgren Riina, islamin uskonto
040 762 8047

Majaniemi Leena, 3A, luokanopettaja,
040 762 1769

Meriläinen Aino-Kaija, 7C, suomen kieli ja kirjallisuus, S2,
040 835 1580 ja 044 907 4416

Mylly Mari, 7E, käsityö, terveystieto,
040 484 2057

Nirhamo Katri , 2A, luokanopettaja,
040 486 0978

Nkegbe Abla, katolinen uskonto (etäopetus 1.-6.lk ja lähiopetus 7.-9.lk)

Nyrhinen Tiina, uskonto ja elämänkatsomustieto,
050 411 4450

Orell Miina, apulaisrehtori,
040 528 5215

Pakkala Patrik , TSUA valmennus, urheiluyläkoulujen kehittäjä

Pesonen Susanna, 3B, luokanopettaja, tvt,
040 641 6241

Pyy Päivi, 8C, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 485 8413

Rahgoui Rakhshandeh, persia

Raitio Anni, 6C, luokanopettaja,
040 762 3548

Rannikko Paula, ortodoksinen uskonto,
050 596 0514

Rauha Marko, 4B, luokanopettaja, liikunta,
040 173 9053

Remander Petri, historia ja yhteiskuntaoppi,
040 198 3880

Rissanen Hanna, 5A, luokanopettaja, kuvataide,
040 762 3203

Räsänen Anna, 3C, luokanopettaja,
040 199 5906

Sahlberg Pertti, KER, TSUA liikunta, perusasteen koordinaattori

Saukkola Heidi, 2B, luokanopettaja,
040 763 4365

Sorjanen Jere, 8B, historia ja yhteiskuntaoppi,
040 761 3697

Stenvall Annina, 6B, luokanopettaja,
040 763 9463

Talja Jukka, 5C, luokanopettaja, liikunta,
040 763 9128

Träskelin Katariina, 4A, luokanopettaja,
040 482 2107

Tuomarila Minna, matematiikka, fysiikka, kemia ja tvt,
040 484 2469

Vainio-Syrjälä Tuula, kotitalous

Vanhanen Kristiina, 8A, liikunta ja terveystieto,
040 187 4887

Vanhanen Outi, 9D, matematiikka, fysiikka ja kemia,
040 484 2416

Virtanen Anu, suomen kieli ja kirjallisuus,
040 484 2514

Zenger Anita, ranska ja englanti,
040 149 1550