Turun ammatti-instituutin semifinalistit 2021

Taitaja2021 finaaliin pääsyä lähtee tavoittelemaan 39 opiskelijaa kuudessatoista eri lajissa. Koronatilanteen heikentyminen ja alueelliset rajoitukset ovat vaikuttaneet siihen, että Taitaja2021-semifinaalit on päätetty järjestää uudella tavalla 1.–5.2.2021 . Opiskelijat osallistuvat semifinaaleihin omissa oppilaitoksissaan, jotta heidän ei tarvitse matkustaa oman opiskelupaikkakunnan ulkopuolelle.

Ajoneuvotekniikka                    Akseli                 Mattila

Ajoneuvotekniikka                    Jimi                     Kalliomäki

Autokorinkorjaus                       Hanna                Karén

Autokorinkorjaus                       Antti                   Järvinen

Autokorinkorjaus                       Joona                 Salminen

Automaalaus                               Eeva                   Mertsola

Automaalaus                               Kiia                      Mäki

Kuljetuslogistiikka                      Miska                 Vahtera

Kuljetuslogistiikka                      Jimi                     Rousku

Kuljetuslogistiikka                      Daniel                Friberg

Kuljetuslogistiikka                      Topias                Heinonen

Mediatekniikka                           Aino                    Pihl

Mediatekniikka                           Samuli                Sundell

Mediatekniikka                           Veeti                  Sinkko

Asiakaspalvelu ja myynti         Emilie                 Manthe

Lähihoitaja                                  Aada                   Lundström

Lähihoitaja                                  Eveliina              Mäensalo

Vaatteenvalmistus                    Silvia                   Karlsson

Vaatteenvalmistus                    Sunee                Tamminen

Ilmastointiasennus                    Anton                Saarelainen

Ilmastointiasennus                    Emil                     Valtonen

Ilmastointiasennus                    Leart                   Abdullahu

Infrarakentaminen                    Vili                       Helin

Leipuri-Kondiittori                     Jonna                 Vehmanen

Leipuri-Kondiittori                     Pekko                Remsu

Leipuri-Kondiittori                     Milli                     Opas

Kokki                                              Olivia                  Viljanen

Kokki                                              Kimi                    Kosonen

Kokki                                               Minttu               Savo

Kokki                                               Jami                    Hovi

Tarjoilija                                         Lisette               Ots

Tarjoilija                                        Kati                     Arvola

Automaatioasennus                    Väinö                 Heinonen

CNC-koneistus                             Meri-Tuuli        Laaksonen

CNC-koneistus                             Tuomas             Laikko

CNC-koneistus                             Eelis                    Kunttila

CNC-koneistus                            Verner               Timonen

Kappaletavara-automaatio      Leevi                  Röntynen

Kappaletavara-automaatio      Jere                    Eskelinen

 

Valmentaja opettajat  Taitaja2021

Ajoneuvotekniikka                    Sami                   Ruotsalainen

Autokorinkorjaus                      Hermanni         Salonen

Automaalaus                              Hermanni         Salonen

Kuljetuslogistiikka                    Miska                 Kanervo

Mediatekniikka                          Jukka                  Tuokko

Asiakaspalvelu ja myynti         Eija                      Laine

Lähihoitaja                                  Kirsi                     Hellman-Suominen

Vaatteenvalmistus                    Maarit                Orell

Ilmastointiasennus                   Egert                  Viitala

Infrarakentaminen                    Harry                  Kankare

Leipuri-Kondiittori                     Arja                     Korhonen-Masalin

Kokki                                              Riikka                 Mantila

Tarjoilija                                        Kaisa                   Rantanen

Automaatioasennus                    Juha                    Ahanen

CNC-koneistus                             Ossi                     Nurmi

Kappaletavara-automaatio       Juha                    Ahanen