Turun ammatti-instituutin semifinalistit 2020

Ajoneuvotekniikka Eemeli Hurula
Ajoneuvotekniikka Teemu Juhannusvuori
Autokorinkorjaus Hanna Karén
Autokorinkorjaus Antti Järvinen
Kuljetuslogistiikka Eero Kunnas
Kuljetuslogistiikka Eetu Piironen
Mediatekniikka Emilia Kivikoski
Mediatekniikka Petra Nieminen
Mediasuunnittelu Samuli Sundell
Tietokoneet ja verkot Tomas Sandelin
Tietokoneet ja verkot Samu Wahlroos
Verkkosivujen tuottaminen Eelis Lynne
Verkkosivujen tuottaminen Sakari Seespuro
Lähihoitaja Hilla Sepänheimo
Lähihoitaja Nea Mäensalo
Lähihoitaja Roosa Mustonen
Vaatteenvalmistus Sunee Tamminen
Vaatteenvalmistus Jenita Lindholm
Matkailu Saimi Airaksinen
Matkailu Sanna-Lotta Patron
Matkailu Eveliina Nummela
Matkailu Geoergia Filoras
Ilmastointiasennus Emil Valtonen
Ilmastointiasennus Anton Saarelainen
Ilmastointiasennus Leart Adem Abdullahu
Putkiasennus Lari Saarela
Putkiasennus Juuso Laiho
Infrarakentaminen Alex Kuronen
Leipuri-Kondiittori Mira Hummelin
Leipuri-Kondiittori Vilma Heikkuri
Kokki Juhani Niinijärvi
Kokki Julia Kuusela
Kokki Daniel Starast
Kokki Olivia Viljanen
Tarjoilija Miisa Poutanen
Tarjoilija Nuutti Laaksonen
Automaatioasennus Juho-Oskari Junttila
CNC-koneistus Markus Palokangas
CNC-koneistus Meri-Tuuli Laaksonen
CNC-koneistus Tuomas Laikko
Kappaletavara-automaatio Jere Eskelinen
Kappaletavara-automaatio Väinö Heinonen
Kappaletavara-automaatio Arnes Alagic
Kappaletavara-automaatio Miro Eloranta

Valmentaja opettajat  Taitaja2020

Ajoneuvotekniikka Sami Ruotsalainen
Autokorinkorjaus Hermanni Salonen
Kuljetuslogistiikka Marko Hallisto
Mediatekniikka Jukka Tuokko
Mediasuunnittelu Mika Uusitupa
Tietokoneet ja verkot Marianna Virtanen
Verkkosivujen tuottaminen Jouni Koivukangas
Lähihoitaja Eveliina Viikeri
Vaatteenvalmistus Maarit Orell
Vaatteenvalmistus Anne Palin
Matkailu Pia Ruoho
Ilmastointiasennus Egert Viitala
Putkiasennus Egert Viitala
Infrarakentaminen Kari Kantola
Leipuri-Kondiittori Kristiina Lehto
Kokki Riikka Mantila
Tarjoilija Kaisa Rantanen
Automaatioasennus Juha Ahanen
CNC-koneistus Ossi Nurmi
Kappaletavara-automaatio Juha Ahanen