Lukioiden opelinkit / Gymnasiernas lärarlänkar

Pohditko itseksesi tai kollegoittesi kanssa, miten  monipuolistaa arviointia tai  rakentaa yhteiskursseja? Haluttaisiko kuulla kokemuksia muista pedagogisista kokeiluista? Kerro siitä meille, ja tulemme avuksi! Koulusi yhteysopettajan yhteystiedot löydät tästä:

Har du funderat för dig själv eller tillsammans med dina kollegor hur man gör utvärderingen mångsidigare eller bygger upp gemensamma kurser? Skulle du vilja höra andras erfarenheter om pedagogiska utvecklingsförsök? Berätta för oss, så hjälper vi!
Kontaktuppgifter till ditt gymnasiums lärarlänk hittar du här:

Kaarinan lukio: Kristiina Tarkiainen, kristiina.tarkiainen(at)kaarina.fi

Kimitoöns gymnasium: Betina Iver betina.iver(at)kimitoon.fi

Laitilan lukio:  Liisa Laukkanen, liisa.laukkanen(at)laitila.fi

Liedon lukio: Satu Musakka, satu.musakka(at)lieto.fi

Mynämäen lukio: Paula Lehtimäki, paula.lehtimaki(at)edu.mynamaki.fi

Naantalin lukio: Seija Ranta, seija.ranta(at)naantali.fi

Paimion lukio: Outi Mulari, outi.mulari(at)paimio.fi

Paraisten: Tommi Sundell, tommi.sundell@pargas.fi

Pargas svenska gymnasium: Maria Wetterstein, maria.wetterstein(at)pargas.fi

Raision lukio: Jussi Hietapakka, jussi.hietapakka(at)raisio.fi

Turun normaalikoulun lukio: Linda Raiko, linda.g.raiko(at)utu.fi

Uudenkaupungin lukio: Hanna-Leena Manderson, hanna-leena.manderson(at)uusikaupunki.fi; Kirsi Siivonen, kirsi.siivonen(at)uusikaupunki.fi

Turku
etunimi.sukunimi(at)turku.fi

Katedralskolan i Åbo: Benita Lindström

Kerttulin lukio: Sini Taneli

Luostarivuoren Lyseon lukio: Marika Kumlander ja Irma Pilto

Puolalanmäen  lukio: Sari Juvonen

Turun klassillinen lukio: Hanna Inkiläinen

Lukuvuonna 2021-2022 verkoston toimintaa kehittävät
Paula Lehtimäki, Mynämäki
Benita Lindstöm, Turku
Outi Mulari, Paimio
Seija Ranta, Naantali