Lukioiden opelinkit

Pohditko itseksesi tai kollegoittesi kanssa, miten  monipuolistaa arviointia tai  rakentaa yhteiskursseja? Haluttaisiko kuulla kokemuksia muista pedagogisista kokeiluista? Kerro siitä meille, ja tulemme avuksi! Koulusi yhteysopettajan yhteystiedot löydät tästä:

Kaarinan lukio: Riina Suntioinen, riina.suntioinen(at)kaarina.fi

Kimitoöns gymnasium: Sabina Mulari, sabina.mulari(at)kimitoon.fi

Laitilan lukio:  Liisa Laukkanen, liisa.laukkanen(at)laitila.fi

Mynämäen lukio: Paula Lehtimäki, paula.lehtimaki(at)edu.mynamaki.fi

Naantalin lukio: Petteri Hyvönen, petteri.hyvonen(at)naantali.fi; Seija Ranta, seija.ranta(at)naantali.fi

Paimion lukio: Outi Mulari, outi.mulari(at)paimio.fi

Paraisten: Tommi Sundell, tommi.sundell@pargas.fi

Pargas svenska gymnasium: Maria Wetterstein, maria.wetterstein(at)pargas.fi

Raision lukio: Jussi Hietapakka, jussi.hietapakka(at)raisio.fi

Turun normaalikoulun lukio: Linda Raiko, linda.g.raiko(at)utu.fi

Uudenkaupungin lukio: Hanna-Leena Manderson, hanna-leena.manderson(at)uusikaupunki.fi; Kirsi Siivonen, kirsi.siivonen(at)uusikaupunki.fi

Turku
etunimi.sukunimi(at)turku.fi

Katedralskolan i Åbo: Benita Lindström

Kerttulin lukio: Sini Taneli

Luostarivuoren Lyseon lukio: Marika Kumlander

Puolalanmäen  lukio: Sari Juvonen

 

Turun seudun lukioiden tutoropettajien koordinaattori:

Irma Pilto, irma.pilto(at)turku.fi, p. (työ) 040 762 7467.