Opettajat ja ohjaajat -pienluokat 2020-21

              erityisluokanopettaja                                koulunkäynninohjaaja

1K        Lindroos Riitta 040 186 2123                      Kannisto Anette, Selin Krista

1L         Sinisalo Jonna 040 196 8220                     Salminen Marja

1M        Mäenpää Merja 040 481 3475                     Kuismin Pinja, El Qortobi Hamid

1-2K      Burmeister Outi  040 145 5565                  Inkinen Raija

1-2L       Mastokangas Laura 040 178 7085           Jalo Hanna-Leena

2M         Koski Mari 040 178 7082                           Bergman Heidi

2L         Alavuokila Sanna 040 480 9745                Holmström  Tanja

1-5P      Kervinen Minna 040 193 8468                  Hallenberg Elina, Nurmi Tiina,
                                                                                Koivumäki Carina

2-3N      Kosola Petra 040 653 6046                       Lehtinen Leena 

3K        Lauren Jussi 040 573 1307                         Kulmala Johanna

3L        Järviö Mervi 040 197 8561                         Suominen Päivi, Saarni Mari

3M       Lahtinen Kirsi 040 197 8582                        Suominen Päivi, Saarni Mari

3N       Salokannel Laura 040 161 4065                   Suominen Päivi, Saarni Mari

4K      Jalonen Helena 040 178 7088                      Gottberg Hanna, Leminen Marita

4L      Terho Petri 040 573 2206                              Gottberg Hanna, Leminen Marita

4M       Rajamäki Elina 040 178 7089                       Gottberg Hanna, Leminen Marita

4T        Lyy Lotta   040 186 1265                             Laaksonen Marika
             (Anna-Kaisa Selinummi-Laitalan sijainen)

5K        Mäkipää Heli-Ilona 040 128 4127                Alanen Kaisa-Stiina, Vanhanen Kati

5L        Nyman Sari 040 197 8571                            Alanen Kaisa-Stiina, Vanhanen Kati       

5M        Vuoristo Virve 040 128 4345                       Alanen Kaisa-Stiina, Vanhanen Kati

5O        Aaltonen Jaana 040 482 2469                     Hyyppä Minna

5-6T     Väyrynen Emmi 040 124 4045 (ma-ti)         Halonen Sanna     
            Elina Lappalainen 040 538 4512 (ke-pe)

6K        Tahkola Irma 040 178 7614                         Hannula Mira, Jaakkola Liisa

6L         Brummer Johanna 040 178 7084               Hannula Mira 

6M        Suntioinen Ville 040 481 1583                     Kulmala Johanna

 

apulaisrehtori Sami Kluuskeri 040 179 2588

erityisopettaja Sirkku Kinos 044 907 4690

erityisopettaja Katri Stenius 040 183 4551

erityisopettaja Annu Grandell 040 743 9691

englanti ja ruotsi Krista Paavola 040 573 1168

espanja Henna Alanne 040 184 5496

suomi toisena kielenä Johanna Lundqvist 040 164 7033

uskonto islam Marjukka Jäntti-Uka 040 486 3067

uskonto islam Zahraa Al Take

uskonto ortodoksi Paula Rannikko 050 596 0514

omo ja arabia Radhwan Al-Amarah 040 485 8235

omo ja albania Bujar Berisha

koulukuraattori Tuula Komulainen 050 432 3616

koulupsykologi Mika Puustinen 040 480 7389

kouluterveydenhoitaja (pienluokat)  Minna Rokka 044 907 3332
(Huom: paikalla ti, ke ja pe)