Henkilökunta

Opettajat lv 2020-2021:

Aalto Mirja 9.A, ruotsi, saksa ja englanti
Al Take Zahraa islamin uskonto (7.-9.lk)
Arola Marja 8.A, englanti ja ruotsi
Arola Mirella valmistava opetus (Valmo)
Auremaa Tuomas (virkavapaalla)
Badawieh Mohammad arabia
Berisha Bujar albania
Bläuer Harri käsityö
Ekman Tuija erityisopetus (1.-6.lk)
Fälden Hannu 5.A, liikunta
Grönroos Sari rehtori
Habib Nusrat islamin uskonto (etäopetus 1.-6lk)
Hankala Taneli biologia ja maantieto
Hiltunen Juha erityisopetus
Hjort Emma 7.E, kotitalous
Kristiina Hellen oppilaanohjaus
Jansson Katri kotitalous
Juuti Atte salibandy (Urheiluakatemia)
Järnstedt Terhi 3.B
Kauppinen Janne 7.D, matematiikka, fysiikka ja kemia
Khoshnau Suzan kurdi ja arabia
Koskelainen Assi 6.B, liikunta
Kosonen Petri erityisopetus, musiikki
Laakkonen Lauri

Lakanmaa Tommi

4.B, käsityö

8.B, liikunta ja terveystieto

Lehtilä Tiina ruotsi ja saksa
Lisko Ella 8.C, englanti ja ruotsi
Majaniemi Leena 2.A
Meriläinen Aino-Kaija suomen kieli, kirjallisuus ja S2
Mylly Mari käsityö
Nirhamo Katri 1.A
Nkegbe Abla katolinen uskonto

(etäopetus 1.-6.lk ja lähiopetus Puolalan koulussa 7.-9.lk)

Nyrhinen Tiina

Orell Miina

9.C, ev.lut. uskonto ja elämänkatsomustieto

apulaisrehtori

Pesonen Susanna 2.B, tvt
Pyy Päivi 7.C, matematiikka, fysiikka ja kemia
Raitio Anni 5.C
Rannikko Paula ortodoksinen uskonto

(etäopetus 1.-6.lk ja lähiopetus Puolalan koulussa 7.-9.lk)

Rantalainen Sanni

Rauha Marko

Rissanen Hanna

Räsänen Anna

9.B, historia ja yhteiskuntaoppi

6.A, liikunta

4.A, kuvataide

2.C

Sahlberg Pertti liikunta (Urheiluakatemia)
Saukkola Heidi 1.B
Sorjanen Jere 7.B, historia ja yhteiskuntaoppi
Stenvall Annina 5.B, suomen kieli ja kirjallisuus
Talja Jukka 4.C, liikunta
Tuomarila Minna

Träskelin Katariina

matematiikka, fysiikka, kemia ja tvt

3.A

Vanhanen Kristiina 7.A, liikunta ja terveystieto
Vanhanen Outi 8.D, matematiikka, fysiikka ja kemia
Virtanen Anu 9.D, suomen kieli ja kirjallisuus
Zenger Anita ranska ja englanti

Henkilökunta lv 2020-2021:

Aaltonen Essi koulukuraattori
Gnap Mila koulunkäynninohjaaja (valmo)
Kalasniemi Jenni terveydenhoitaja
Keinänen Aki

(virkavapaalla lv 2020-2021)

koulunkäynninohjaaja
Kettunen Paula koulusihteeri
Levander Antti kiinteistönhoitaja
Myllylä Soile Syreenin keittiövastaava
Mäenpää Suvi koulunkäynninohjaaja
Paavilainen Katja koulunkäynninohjaaja
Piponius Anna koulupsykologi
Valto-Aartia Eija Lehmuksen keittiövastaava