Halloween Disko Tulossa!

Hei taas! Nyt olisi sellaista asiaa, että perinteinen Halloween Disko on tulossa tänäkin vuonna teidän iloksenne! Koulumme kuudesluokkalaiset järjestävät Halloween Diskon koulumme oppilaille, joka on 1.11.2018. Luvassa on kammokuja a lá 6ABC, buffetti josta saa pikkurahalla herkkua 😋 (saa ottaa mukaan isompaakin rahaa XD), kilpailuja ja pukukilpailu (pukukilpailusta voi voittaa pienen palkinnon!) sekä vanhempainparkki ja muuta kivaa! Pukeudu kammottavaksi olennoksi ja tule pitämään kavereittesi kanssa hauskaa! Hauskanpito voi alkaa 17.30 ja 1-2 luokkalaisten poistumisaika on 19.30 ja 3-5 luokkalaisten 20.30. Sisäänpääsyä varten tarvitset mukaan 2€, mutta kannattaa ottaa enemmän, koska silloin voit ostaa myös herkkuja ja sisäänpääsyn Kammokujaan ;D

Tässä yksi hienoista julisteista, jonka kuudesluokkalaiset ovat tehneet 👍 Julisteissa saattaa olla muutakin infoa diskosta, mutta kaikkea en viitsi tässä paljastaa, jotta saatte vähän itsekin etsiä tietoa 😉

Joo, tässä taisi tällä kertaa olla kaikki, joten hyvää Halloweenia ja näkemisiin 👋

Comments are closed.